Posted on Marzec 23rd, 2011 at 2:29 PM by admin

W przypadku, gdy chodzi o ocieplenie i izolacje domu, mamy do dyspozycji wiele różnych możliwości.  Na wstępie trzeba się zorientować, jakie zasady obowiązują w takiej dziedzinie jak ocieplanie budynków. Przede wszystkim, jeśli chodzi o nasze domy, najważniejszy jest fakt wyboru formy ogrzewania. Bardzo popularne w ostatnich latach stało się ogrzewanie gazowe, które jest rozwiązaniem korzystnym dla osób, które nie chcą tracić czasu na zajmowanie się piecem i opalaniem.

Metody ocieplania domu ocieplanie dachu 150x150

Metody ocieplania domu

Sama instalacja nie jest taka droga, ale użytkowanie i korzystanie z takiego ogrzewania jest nieco droższe od tradycyjnego. Projekty domów zazwyczaj uwzględniają już różne opcje dotyczące montażu instalacji grzewczej. W zależności od projektu możemy też dobierać odpowiednie ogrzewanie. Projekty domów parterowych zazwyczaj zachęcają nas do tego, aby skorzystać z ogrzewania gazowego, bo nieduża powierzchnia użytkowa ogranicza możliwości stworzenia dużej kotłowni pod standardowe centralne ogrzewanie. Aby w naszym domu panowała przyjemna i ciepła atmosfera podczas zimy , należy pamiętać o właściwej izolacji. Zanim położymy tynki zewnętrzne na ściany naszego budynku, trzeba go odpowiednio ocieplić. Zazwyczaj w dzisiejszych czasach takie czynności wykonuje się za pomocą płyt styropianowych, które służą, jako idealny materiał izolacyjny.  Jest to metoda sprawdzona już na przestrzeni wielu lat, dlatego fachowcy nadal ja polecają. Poza tym jest stosunkowo tanim materiałem do izolacji. Ocieplanie to nie tylko zwyczajne klejenie styropianu. Wykonuje się odpowiedni stelaż i na nim montuje płyty styropianowe a następnie są one pokrywane tynkiem.

Należy zwrócić uwagę, że ściany nie są jedynym elementem, jaki musimy zabezpieczyć, by nie tracić ciepła w domu. Właściwy montaż okien i wykonanie dachu, podbitka dachowa też mają ogromny wpływ na izolację cieplną. Aby solidnie zabezpieczyć dom przed zimą, trzeba wykonać odpowiednie prace. Chodzi tu głównie o ocieplenie dachu. Zazwyczaj wykonuje je się od strony wewnętrznej tuż pod pokryciem i warstwą dachu. Takie prace najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która zlecenie wykona szybko i sprawnie.

Powiązane wpisy:

  1. Nowe rozwiązania przy budowie domu
  2. Co nas czeka przed budową?
  3. Budowanie, wykańczanie i mieszkanie
  4. Nasz dom jednorodzinny

Comments are closed.